Parsan Filtre

PARSAN FİLTRE ;

Paslanmaz Korkuluk  imalat ve Satış ‘ında bir numaralı firma “Parsan Mühendislik” Ankara ve civar illerde süren proje ve çalışmalarında en iyi firmadır. Firmamıza yıl içerisinde yedek parça filtre alım satış ve özel imalat ile Parsan filtre çalışmalarımıza katılmıştır. 14 yıllık deneyim ile yeni adım attığımız bu sektörde profesyonel çalışanlarımız neticesinde müşterilerimize zengin ürün çeşidi ve stokları ile eksiksiz bir hizmet sunabilmekteyiz. Süreç içerisinde oluşturduğumuz güçlü ve geniş stok desteğiyle uygun ürünleri en kısa süre içerisinde müşterilerimize teslim edebilmekteyiz.

  • HAVA FİLTRELERİ
  • YAĞ FİLTRELERİ
  • YAKIT FİLTRELERİ
  • HİDROLİK FİLTRELERİ
  • ENDÜSTRİYEL TEFLON
  • TOZ FİLTRELER KASET FİLTRELERİ
  • TORBA FİLTRELERİ
  • ÖZEL İMALAT FİLTRELERİ

Hava Filtreleri

İçten yanmalı motorlarda, otomobilin hareket etmesi için gerekli gücü sağlayacak tepkimenin oluşabilmesi, belirli miktarda oksijenin yanma odasına alınmasıyla mümkün hale geliyor. Hava filtresi tam da bu noktada devreye giriyor. Hava filtresi aynı zamanda dışarıdan gelen havayı temizleme görevini de üstlenir. Motora alınan hava, filtre sayesinde zararlı parçacıklardan büyük oranda arındırılıyor. Hava filtresinin motor için sağladığı hava her zaman yüksek verim sağlamayabilir.

Yağ filtreleri parsan

Yağ Filtreleri

Yağ filtresi görevi, motorun içindeki sürtünmeyi azaltmak, aşınmayı önlemek ve sıcaklığı dengelemek için çok önemlidir. Ancak, motor yağı zamanla kir, toz ve diğer katı maddelerle kirlenebilir. Bu kirler motor parçaları arasında sürtünmeye ve aşınmaya neden olabilir ve motorun performansını azaltabilir. Araçlarda yer alan yağ filtresinin önemini ve kullanım amacını bilmek hem sürüş deneyim kalitesini arttırmak hem de güvenlik açısından son derece önemli olup bakımlarını düzenli olarak yaptırmak gereklidir. Yağ filtreleri motorun çalışma esnasında enerji olarak yaktığı yakıtın içerisinde yer alan metal parçacıkların süzülerek daha temiz daha rafine şekilde motora ulaşmasını sağlar. Böylelikle motor tam performans çalışarak hiçbir sorun gözükmeksizin kaliteli sürüş deneyimleri yaşatır.

Yakıt Filtreleri

Yakıt filtresi, yakıt sistemine girmeden önce kiri, tozu ve kalıntıları toplar. Böylece yakıtta olabilecek her türlü partikül, filtrede kalarak motora ulaşmaz. Bu da motorun ömrünü uzatmaya ve hasar almasını engellemeye yardımcı olur.  Yakıt filtresi, Yakıt içerisinde olabilecek katı pisliklerden süzme işlevi gören parçadır. Depodan motora giden yakıt hattı üzerinde veya yakıt deposunun içinde, genelde sol taraftaki yakıt deposu kapağının içinde bulunur. İçten yanmalı motora sahip araçların büyük bölümünde bulunmaktadır.

Yakıt filtreler -Filtre Çeşitlerimiz

Hidrolik Filtreleri

Hidrolik filtreler sistemin hata süreçlerini engellemek ve makineleri aşınmadan korumak için hidrolik sıvıların içindeki kirleri temizler. Partikülleri, pas veya diğer oksidasyonoluşumunu engelleyen filtrasyon elemanlarıdır.

Filtre Aksamları

Hava, yağ, yakıt ve motorun kabin filtresi aksesuarları aracınızın sağlığı için ne kadar hayati? Bu aksesuarlar sadece aracınızın performansını artırmakla kalmaz; aynı zamanda uzun ömürlülüklerini de sağlar.

filtre aksam parsan

Endüstriyel Teflon Toz Filtreleri

Teflon filtreler PTFE olup doğal olarak mükemmel kimyasal dirence sahip hidrofobik yani su tutucudur. Kullanılan malzemenin özelliğinden dolayı gazların, sulu olmayan çözücülerin, asitlerin ve agresif akışkanların filtrasyonu için ideal seçimdir. PTFE filtreler şanzıman, rulman ve dişlilerin olduğu yüksek dayanıklılık gerektiren birçok endüstriyel uygulamada kullanılır. Teflon filtreler, hassas filtreleme ihtiyacı olan alanlarda çözüm olarak görülmektedir. 5 mikrondan 30 mikron aralığına istenilen ölçü ve ebatlarda özel imalat olarak üretilebilir. Teflon filtrelerin kullanımı makinaların verimlerini arttırmaktadır. Bu filtreler anti-statik filtreler olarak ta bilinmektedir- Maksimum toz tutma kapasitesine sahiptirler.
– Çift taraflı yüzey koruyucusu ve sızdırmaz poliüretan conta kullanılmaktadır.
– Müşteri ihtiyaçlarına özel üretim yapmaktayız.

Teflon Filtreleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Kumlama sanayinde, Boya kabinlerinde, Jet pulse – toz toplama sistemlerinde, Lazer kesim tezgahlarında, Beton santrallerinde, Mermer sanayinde,Su ve havuz sistemlerinde, Kaynak odalarında, Maden sektöründe, Taş kırma tesislerinde, Çevre teknolojilerinde, Mobilya sanayinde, Plastik sektörün kojenerasyon tesislerinde, Termik santrallerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Torba Filtreler

Elyaf halinde kullanılan materyalin iğneleme yöntemiyle kumaş haline getirilmesiyle başlayan bir prosestir. Bu sebeple bu filtrelere iğneli keçe filtre torbası da denmektedir. Kumaş haline getirilen filtre kumaşları su ve yağ itici özelliği kazanması için özel hidrofobik sıvılara daldırılmaktadır. Özel hidrofobik sıvılara daldırılan malzeme bu işlem sonrasında su ve yağ itici özelliğini kazanmış olur. Bir diğer işlem ise tozun kumaşın üzerinden kolayca kaymasını sağlayacak gazeleme işlemidir. Bu işlem sonrasında toz ve partiküller kumaşa tutunmadan filtre sisteminin altına doğru itilir ve torbayı tıkamasını önler.

torba filtreler parsan
özel imalat filtreler

Özel İmalat Filtreler

Parsan filtre olarak istediği standart ve teknik detay bilgisinde özel filtre üretebilmektedir. Bazı endüstriyel alanlarda kullanılmakta olan filtrelerin numune ve ölçü detaylarını aldıktan sonra, ihtiyaçlarınız doğrultusunda hızlı ve ekonomik fiyatlarla imalat ya da teminini yapıp teslim ediyoruz. -İstediğiniz ölçü ve adettte imalat kapasitesi-Yüksek kalite, verimliliği ve standart ürün imalatı-Hızlı ürün tedariği ve ekonomik fiyatlandırma-Güvenilir performans Güvenilir filtrelerle

Sohbeti Başlat
Yardımcı olabilir miyiz?
Selam
Yardımcı olabilir miyiz?